Rehabilitacja sportowa jest specjalistyczną formą terapii fizycznej, która skupia się na pomocy sportowcom w powrocie do zdrowia po kontuzji, poprawieniu ich wyników i zapobieganiu przyszłym urazom.

Głównym celem rehabilitacji sportowej jest przywrócenie ruchu i siły przy jednoczesnym zminimalizowaniu bólu, tak aby sportowcy mogli powrócić do aktywności tak szybko i bezpiecznie jak to możliwe.

Aby osiągnąć ten cel, leczenie może obejmować kombinację technik terapii manualnej, takich jak masaż, mobilizacja, rozciąganie, manipulacja stawami; leczenie oparte na ćwiczeniach, takich jak programy wzmacniające lub ćwiczenia równowagi/stabilności; sposoby takie jak terapia lodem/ciepłem lub stymulacja elektryczna; oraz edukacja na temat prawidłowej mechaniki ciała w celu poprawy wydajności. Rehabilitacja sportowa jest skuteczna w leczeniu takich urazów i dolegliwości, jak: uszkodzenie łąkotek, zerwanie ACL, łokieć tenisisty, zerwanie mięśni, kolano biegacza i wiele innych.

Rehabilitację sportową warto zacząć już w pierwszych dniach po urazie, kiedy obrzęk ma największe rozmiary, a co gorsza hamuje zakres ruchu w stawie.

Jeśli szukasz profesjonalnych fizjoterapeutów zajmujących się fizjoterapią sportową, to jesteś w doskonałym miejscu! W Fizjo Access zajmujemy się leczeniem poszczególnych części ciała (kolana, miednica, kręgosłup, głowa, stopy, ramiona, kolana) po doznanych urazach. Rehabilitacja sportowa może pomóc zarówno sportowcom, jak i osobom nieuprawiającym sportu. Dlatego też nasza oferta kierowana jest dla każdego. Pomaga poprawić kontrolę bólu, zmniejsza bolesność mięśni, zwiększa zakres ruchu i elastyczność, poprawia koordynację i postawę, a także wzmacnia mięśnie, które zostały osłabione z powodu urazu lub nadmiernej eksploatacji. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu, a z przyjemnością rozwiążemy wszelkie Twoje wątpliwości i odpowiemy na Twoje pytania.