Rehabilitacja jest ważnym krokiem w dochodzeniu do siebie po każdym urazie fizycznym lub chorobie. Rehabilitacja pomaga organizmowi zregenerować się, wzmacnia mięśnie, więzadła i ścięgna, które zostały dotknięte przez uraz. Rehabilitacja może również poprawić koordynację i równowagę, zmniejszyć poziom bólu i przywrócić normalne funkcjonowanie po urazie. Ważne jest, aby pacjent przestrzegał swojego planu leczenia zgodnie z zaleceniami zespołu rehabilitacyjnego, co pomoże mu doświadczyć maksymalnych korzyści z rehabilitacji.

Rehabilitacja może obejmować terapię fizyczną, terapię zajęciową, patologię mowy lub zabiegi medycyny sportowej. Ćwiczenia, rozciąganie i masaż są często stosowane w celu wspomagania powrotu do zdrowia. Rehabilitacja powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, ponieważ organizm każdej osoby inaczej reaguje na leczenie. Ponadto, różne rodzaje urazów wymagają różnych rodzajów rehabilitacji. Całkowite wyleczenie urazu i przywrócenie normalnego zakresu ruchu i siły może potrwać kilka tygodni lub miesięcy, dlatego tak ważna jest regularna współpraca z zespołem rehabilitacyjnym. Rehabilitacja powinna być kontynuowana również po wyleczeniu urazu, aby pomóc w utrzymaniu elastyczności i siły.

Poszukujesz profesjonalnego fizjoterapeuty, który oferuje usługę rehabilitacja po kontuzji? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! W Fizjo-Access skupiamy się na pomocy sportowcom w powrocie do zdrowia po kontuzjach, poprawieniu ich wyników i zapobieganiu przyszłym urazom. Pomagamy sportowcom i nie tylko przywrócić ruch i siłę przy jednoczesnym zminimalizowaniu bólu, tak by mogli oni wrócić do aktywności tak szybko i bezpiecznie jak to możliwe. Aby możliwe było osiągnięcie tego celu, leczenie może obejmować kombinację technik terapii manualnej, tj. masaż, mobilizację, rozciąganie, manipulację stawami; leczenie oparte na ćwiczeniach, takich jak programy wzmacniające lub ćwiczenia równowagi/stabilności oraz edukację na temat prawidłowej mechaniki ciała w celu poprawy wydajności.

Rehabilitacja sportowa jest skuteczna w leczeniu takich urazów i dolegliwości, jak: uszkodzenie łąkotek, zerwanie ACL, łokieć tenisisty, zerwanie mięśni, kolano biegacza i wiele innych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu, a z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.