Rehabilitacja to pojęcie, które odnosi się do wielu procesów, w tym fizjoterapii. Jej głównym celem jest przywrócenie ogólnej sprawności fizycznej i społecznej pacjentowi.

Przede wszystkim powinny z niej skorzystać osoby, które zostały wykluczone z codziennego funkcjonowania w efekcie choroby, kontuzji, czy też powikłań po leczeniu.

Rehabilitacja wraz z profesjonalną fizjoterapią pozwalają choremu wrócić do aktywności sprzed wypadku lub innego zdarzenia, które zaburzyło jej codzienne funkcjonowanie.

Dotyczy to mobilności, zminimalizowania bólu, przywrócenia funkcji fizycznych, nauczenia się i zaakceptowania zmian stylu życia, które nastąpiły na skutek danej choroby. Rehabilitacja może obejmować także edukowanie pacjenta na temat zarządzania własnym stanem zdrowia w celu zminimalizowania objawów i ryzyka dalszych urazów i negatywnych sytuacji w przyszłości.

Jeśli szukasz gabinetu fizjoterapeutycznego oferującego rehabilitację prywatnie w Lublinie, nie szukaj dalej niż Fizjo Access! Zarówno rehabilitacja, jak i fizjoterapia mogą pomóc pacjentowi poprawić jego zdolności fizyczne, wytrzymałość i mobilność. Rehabilitacja zazwyczaj obejmuje przywrócenie pacjentowi siły mięśni, elastyczności, koordynacji i równowagi, aby umożliwić mu powrót do poprzedniego poziomu funkcjonowania. Fizykoterapeuci stosują różne zabiegi, takie jak ćwiczenia, rozciąganie, masaż i stymulacja elektryczna, aby wspomóc proces leczenia. Terapia zajęciowa pracuje nad poprawą codziennych czynności, takich jak gotowanie, kąpiel i korzystanie z toalety.

W Fizjo Access doświadczeni fizjoterapeuci poprzez skuteczną fizjoterapię i rehabilitację prywatnie w Lublinie pomogą Ci wrócić do pełni sił i funkcjonowania sprzed wypadku, choroby, czy innego wydarzenia, które odbiło się na Twoim zdrowiu. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji na temat naszej oferty.